جلسه SW,1.5 : ایجاد یک مدل ساده در SolidWorks


دوره آموزشی نرم افزار SolidWORK ،فصل 1 :شروع کار با نرم افزار SolidWorks ، جلسه SW,1.5 : ایجاد یک مدل ساده در SolidWorks

توجه داشته باشید که برای ایجاد یک مدل ساده نیاز به یک طرح دو بعدی داریم که در نرم افزار SolidWorks اسکچ ( sketch ) نام دارد .

اگر می خواهید اندازه گذاری های شما بر حسب mm  باشد به آیکونی که در زیر سمت راست وجود دارد و دقت نمایید و از میلی متر بودن ابعاد اطمینان حاصل فرمایید.

sketch :

برای شروع ابتدا روی صفحه front plan کلیک کرده و گزینه ی sketch را از منوی اصلی انتخاب کنید . اینگونه شما وارد محیط طراحی دو بعدی میشوید .

برای استفاده از نوار ابزار های sketch  روی سر یرگ sketch کلیک کرده و از این قسمت گزینه line را انتخاب کنید. با این کار شما وارد دستور لاین میشوید ایتدا سعی کنید با این خط ها یک محیط بسته مانند مستطیل به وجوذد آورید .

بعد از اتمام مستطیل میتوانید با کلیک راست بر روی صفحه و انتخاب گزینه ی select  دستور line  خارج شوید. هم چنین با انتخاب گزینه ی مشخص شده می توانید از  اسکچ خارج شوید .

feature :

اکنون در حالی که sketch  در درخت طراحی انتخاب شده است بر روی سر برگ feature  کیلک کرده و گزینه Extrude Boss / Bass را انتخاب کنید .

بعد از انتخاب دستور Extrude تنظیمات مربوط مانند ارتفاع مدل نشان دادهمیشود که می توانید آنرا تغییر دهید .

با این کار قسمت جدیدی به نام Extrude  به درخت طراحی اضافه می شود که می توانید با کلیک راست بروی آن و انتخاب گزینه edit feature ,edit sketch  ویژگی های  آن را از این قسمت ویرایش کنید .

آموزش های فصل اول برای آشنایی اولیه شما عزیزان با  نرم افزار SolidWorks بود که در فصل بعدی  شما را با ابزار های ترسیم دو بعدی که در طراحی sketch استفاده می شود آشنا می کنیم .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *